Демонтаж фундаменту

Демонтаж фундаменту

В даній статті ми розглянемо деякі особливості демонтажу фундаменту. Демонтаж фундаменту проводиться в основному після завершення основних демонтажних робіт, а саме після демонтажу покрівлі, несучих стін та перегородок. Функція фундаменту споруди полягає в рівномірному розподілі ваги споруди і передачі її тиску на грунт. Зазвичай, фундамент заглиблюють в грунт нижче точки промерзання і при облаштуванні використовують бетон та метал. Надзвичайно важлива функція фундаменту вимагає відповідального відношення до його облаштування.

Отже, демонтаж фундаменту – трудомісткий процес, який потребує цілого комплексу підготовчих та супутніх робіт. До таких можуть відноситись земляні роботи та роботи з вивозу будівельного сміття. Зазвичай, всі роботи в повному обсязі не можуть бути враховані, оскільки данні проекту можуть відрізнятись. Іноді для проведення земляних робіт доводиться застосовувати спецтехніку, від чого вартість робіт збільшується. Те саме стосується і вивозу будівельного сміття — при повному демонтажу фундаменту загальний обсяг та кількість будівельного сміття може бути оцінений лише після закінчення основних робіт.

Для повного демонтажу фундаменту можна застосовувати різні технології — це залежить від того, що потрібно отримати в результаті. Якщо планується вторинне використання демонтованих фрагментів, то кращим методом є метод алмазної різки. Алмазна різка має безліч переваг, наприклад, грань зрізу має правильну форму, що спрощує його подальше використання. До того ж алмазна різка дає змогу зрізати фрагменти потрібної форми і конфігурації.

У випадку, якщо повторне використання не заплановане, то можна реалізувати демонтаж фундаменту методом дроблення. Для цього використовуються відбійні молотки – електричні або пневматичні. Після цього з фундаменту можна вилучити металеві елементи армування, а дроблений матеріал відбирається окремо. В подальшому таке будівельне сміття можна використати повторно у виробництві, або для підсипки тощо.