Коли замовник – неорганізований

Коли замовник – неорганізований

Іноді в сфері демонтажу трапляються об’єкти, які краще втратити. Саме про такий дивовижний демонтаж я і хочу поговорити. До нас звернувся замовник, якого в подальшому я називатиму «Син Купця» – СК. Здавалось, задача – простіше простого – відсвердлити два отвори Ф200 та вирізати два прямокутних отвори 1100мм х 180мм та 900мм х 180мм. За даними замовника товщина перекриття – 210мм, а дані отвори розміщувались в стелі і створювались для установки примусової притяжної вентиляції.

При проведенні замірів все було досить райдужно, приміщення під ремонт, доступ нормальний, вода, електрика – все в наявності, шум та бруд не проблема, як запевняв СК… Враховуючи багато факторів, що полегшують роботу, ціну оговорили доволі приємну для СК.

І от кошторис узгоджено, гроші оплачені, СК дзвонить і каже, що можна приступати до роботи. Приїхавши на об’єкт ми були вражені: за тиждень СК зібрав робочих, які змонтували вентиляцію, і все приміщення розпланували стінами з ГКЛ і навіть малярні роботи зробили, тобто доступ до робочої зони суттєво обмежився! Окрім того, рукави вентиляції упираються в зону різу, а контури прямокутних отворів не розмічені, хоч це за домовленістю повинен був зробити замовник. І тут на моє зауваження, щодо порушення домовленості, СК каже, що нічого страшного, знімайте короби, та розмічайте, монтажники вентиляції дозволили…

Розуміючи, що якщо я наполягатиму на виконанні домовленостей, то робота розтягнеться ще на декілька днів, а оскільки монтажники пообіцяли приїхати сьогодні-завтра, я прийняв рішення провести цю підготовку сам. Розмітив контур, зняв короба, і тут виявилось, що потрібні отвори більші ніж проектні, а саме 1280мм х 250мм та 1180мм х 280мм. На мої зауваження щодо невідповідності проекту, СК агресивно буркнув: «Роби як є», а на зауваження, що це більший об’єм, ніж оговорений, сказав, що там не набагато більше, і що ми і так виставили високу ціну (хоч це не так, ціни на алмазну різку в Києві в нас доволі лояльні).

Зрозумівши, що суперечками я лише втрачатиму час, вирішив приступити до роботи. Вирішив перенести контури на верх перекриття, і тут знову сюрприз – бур на 50 см не вийшов зверху, хоч розрахункова товщина перекриття – 21см +10 см стяжки. На такий «поворот» замовник, вирячивши очі, почав розповідати, що такого не може бути, що я видумую. Показавши йому причину моїх висновків, він подивився на мене плаваючим поглядом і відмахнувся. Я прийняв рішення розпочати різку, щоб розуміти чому така невідповідність. Прорізавши верхній шар, я виявив, що верхня покрівля облаштована на ще одну покрівлю, а між ними шар піску. Відстань від верхньої покрівлі до бетонного перекриття – 47 см. Відповідно, збільшується об’єм підготовчих робіт, до того ж суттєво.

Знову викликавши замовника, я показав йому виявлену невідповідність. Зробивши величезні очі, він впав в ступор і хвилин 20 мовчав. А потім пішов і пропав на 40 хвилин… Я вже почав хвилюватись, так як день наближався до вечора, а замовник в нірвані ходив по об’єкту з відсутнім поглядом. В кінці кінців, він підійшов і сказав, що проектанти помилились і доведеться перенести роботи на «трохи пізніше»… Звісно, мені це не сподобалось, так як я сподівався все зробити за день, але нічого не поробиш, вирішили дочекатись змін в проекті. Збираючись, я порадив йому закрити отвори, на випадок дощу.

Це все відбулось в червні 2020 року, про закінчення робіт на даному об’єкті я напишу в наступній статті. Пам’ятайте, не все те золото, що блистить)