Алмазна різка перекриття із пустотілих ЗБВ плит.

Алмазна різка перекриття із пустотілих ЗБВ плит.

Алмазна різка перекриття – задача, що не раз повставала перед нашою командою. Але цього разу проріз в перекритті із ЗБВ плит мав знаходитись одночасно на двох плитах. Таким чином, завдання із тривіального перетворилося у гідний виклик для робітників алмазної різки. Та й взагалі – перед виконанням алмазної різки перекриття, потрібно враховувати безліч особливостей. Тим паче, якщо перекриття складається з пустотілих залізо-бетонних плит ЗБВ. Тому перед проведенням робіт, згідно проекту, потрібно перевірити фактичний стан перекриття.

Підготовчі роботи до алмазної  різки

Після ретельного ознайомлення з проектом та обстеження будівельних конструкцій, ми розпочали роботи з підготовки. Перш ніж вдатись до амазної різки, ми виконали розмітку та планування. Ми дали відповіді на питання: що, де, коли буде розміщуватись та які роботи будуть виконуватись. Далі ми влаштували по периметру планованого отвору додаткові підтримуючі опори. Звісно це було не просто така, а для зняття навантаження з існуючого перекриття. Після цього ми виконали алмазне різання штроби по краях існуючих плит, що будуть демонтуватись. Це було потрібно, щоб встановити металевий швелер і облаштувати нові точки опори для підсилення плит.

Закріпивши швелер в протилежних стінах, ми забетонували його використовуючи бетон на безусадочному цементі. Ми використали цементно-піщаний бетоний розчин на дрібному заповнювачі, згідно рекомендацій проекту. Після цього ми зробили паузу в один день, щоб дати бетону набутти 70% міцності.

Демонтаж перекриття

Після проведення підготовчих робіт настав час розпочати роботи з демонтажу перекриття. Для цього ми використовували технологію алмазної різки в комбінації з динамічним демонтажем. Фрагменти, що мали демонтуватись, підлягали розбиттю відбійним молотком. Щоб забезпечити безпечне та комфортне виконання робіт ми мали облаштувати підпірну платформу.

Далі необхідно було прорізати контур отвору паралельно стінам та приступити до розбивки демонтованого фрагменту. Після закінчення динамічного демонтажу на обрізані краї плити ми вмонтували два швелера. Щоб надати плитам надійності ми приєднали ці швелери до повздовжніх опорних балок. По завершенню робіт з облаштування підсилення всі видимі металеві частини опорної конструкції плит  забетонували.

Отже, алмазна різка успішно використана для виконання прорізу у пустотливих залізобетонних плитах перекриття. Проте, слід завжди дотримуватись вимог техніки безпеки та технології безпечного виконання робіт.