Алмазна різка – cутність технологічного процесу

Алмазна різка – cутність технологічного процесу

Що таке алмазна різка і для чого вона потрібна? Алмазна різка – це складний технологічний процес створення отворів різних форм та конфігурацій в різноманітних будівельних конструкціях. За допомогою технологій алмазної різки ми маємо змогу різати надміцні будівельні матеріали, такі як:

  • природний камінь
  • бетон
  • залізобетон
  • цеглу
  • піноблок і т.д.

Роботи з алмазної різки проводять такими інструментами, як дискові або канатні стінорізні машини, бензорізи, швонарізачі тощо. Ріжучими елементами цих інструментів є алмазні диски, алмазні канати та ланцюги з алмазними сегментами. Кожен інструмент має свою сферу застосування, до якої він найбільш пристосований. Наприклад, канатні стінорізні машини призначені для вирізання великих та об’ємних сегментів залізобетону, колон тощо.

Технологія алмазної різки, з’явилась в 1960 роках в Європі і швидко поширилась в усіх сферах будівництва. Впродовж довгого часу алмазна різка застосовувалась застосовувалась в будівництві. Насамперед, це пов’язано з тим, що в цей час активного розповсюдження набуває такий будівельний матеріал як бетон. Так як використання бетону та залізобетону почало повсякчас використовуватись в будівництві, виникла потреба в частковому або повному демонтажі. Крім того, набувають розвитку нові способи прокладання комунікацій в стінах та перекриттях – за допомогою алмазного свердління.

При виробництві отворів та ніш традиційним ударно-відбійним способом утворюється бетонний пил, що негативно впливає на здоров’я виконавців та оточуючих. Також рівень шуму під-час виконання робіт перевищує всі допустимі норми, які з 60-х років XX століття стали жорсткішими. До того ж, вібрація негативно впливає на експлуатаційні якості конструкції та мікроструктуру монолітного залізобетону.

На світовому ринку продукцію для технологій алмазного різання виробляє велика кількість компаній, таких як: Hilti, Pentruder, Husqvarna, Distar, Stihl та багато інших. Це відкриває перед виконавцями великий вибір техніки та розхідних матеріалів, які в деяких випадках не є взаємозамінними.

Слід зазначити, що в сучасному будівництві без алмазної різки не обійтись, оскільки це найтехнологічніший спосіб обробки залізобетонних конструкцій та виробів з природнього каменю. А враховуючи те, що вимоги до екологічності стаються більш жорсткими, перспективи алмазної різки виглядають дуже привабливо.