Алмазна різка дверних отворів в несучих стінах

Алмазна різка дверних отворів в несучих стінах

Розглянемо демонтаж дверних отворів в несучих стінах методом алмазної різки. Будь які демонтажні роботи, пов’язані з несучими стінами, є надзвичайно важливими, складними, та потребуючими професійних навиків, і високої кваліфікації виконавців. Для виконання будь якого перепланування , що зачіпає несучі стіни, потрібен проект, та ряд дозволів.

       Що ж таке, несуча стіна , і яка її роль? Несуча стіна це стіна на яку приходиться і розподіляється навантаження всіх елементів , з яких складається багатоповерхова споруда, від першого до останнього поверху . Несуча стіна приймає на себе навантаження звичайних стін, перегородок, балок, плит перекриття, та інших елементів , і утримує цілісність конструкції, від покрівлі, до фундаменту. Будь яке неправильне, та некваліфіковане втручання в цілісність несучих стін, може спричинити втрату міцності, часткове, або повне руйнування будівлі.

        Як же дізнатись, яка з стін, що підлягає переплануванню є несучою? Для цього є декілька способів. Найпростіший спосіб, це порівняти демонтажні зони з стінами, які знаходяться в підвалі, Зазвичай, вони повторюють розміщення несучих стін по всій будівлі, і на них приходить максимальне навантаження. Ще можна виміряти товщину стін, так як , несучі стіни та конструкції будуть товстішими ніж проміжні перегородки. В монолітних спорудах за несучі стіни можна вважати ті стіни, товщина яких більша 200 мм, і вони можуть комбінуватись з додатковими несучими елементами, такими як, колони і пілони. В панельних будинках товщина несучих стін починається з 120мм, а в цегляних будинках несучими стінами  будуть стіни, які мають товщину більшу ніж 380 мм. Однак, монолітно-каркасні будівлі можуть взагалі не мати несучих стін. Ще можна звернутись в Бюро Технічної Інвентаризації (БТІ) чи приватну компанію, яка займається виконанням такого роду робіт і має відповідні дозвільні документи (кваліфікаційний сертифікат експерта в галузі архітектури), або взяти архітектурний план в керуючій компанії. В технічній документації обов’язково вказано , які стіни являються несучими.

      Після того, як експлуатаційне призначення стін визначено, потрібно звернутись в організацію, яка зможе розробити проект облаштування дверного отвору. Лише після цього можна приступати до демонтажних робіт.

      Найкращим методом для облаштування отворів в несучих стінах є метод алмазної різки. Цей метод потребує застосування спеціального обладнання, і є унікальним. Його основна перевага полягає в тому, що він дозволяє уникнути ударно динамічних навантажень на несучі елементи споруди. Алмазна різка задовольняє всі вимоги реалізації даних проектів , пов’язаних з повним , або частковим демонтажем несучих стін.