Демонтаж стін з існуючими отворами

Демонтаж стін з існуючими отворами

Іноді виникає потреба зробити облаштування отвору в стіні, в якій вже є отвори. І часто буває так, що контури планованого отвору проходять в зоні існуючих отворів. Це потребує особливого підходу.

Для початку потрібно розмітити контур майбутнього отвору. Після цього необхідно розмітити штробу для облаштування підсилення. Виготовивши штробу з обох сторін стіни потрібно змонтувати швелер для посилення поперечної перемички майбутнього отвору. Зтягнувши швелери шпильками потрібно їх защеканити піщано-цементним розчином. Одночасно з цим потрібно закласти цеглою частини існуючих отворів, відразу розрахувавши та реалізувавши ніші для елементів підсилення.

Після того, як цементний розчин набуде потрібної міцності (це залежить від марки цементу і пропорції розчину) потрібно вирізати вертикальні ніші для монтажу вертикальних елементів підсилення. Після цього монтуються елементи підсилення, які також потрібно защеканити піщано-цементним розчином та розкріпити шпильками та анкерами відповідно проекту. До речі проект для виконання подібних робіт є дуже важливою складовою виробничого процесу.

Після набуття розчином міцності можна проводити демонтаж. Якщо демонтаж проводиться за допомогою алмазної різки, то в першу чергу потрібно робити різ знизу, потім по сторонах, і на кінець – зверху. Якщо демонтаж проводиться методом розбивки, то він послідовно виконується зверху вниз.

Ще важливим моментом є розрахунок збору будівельного сміття, оскільки після демонтажу його об’єм збільшується майже вдвічі. Для його збору потрібні мішки, які потрібно наповнювати не більше ніж по 35 кг. Куб (1 м3) будівельного сміття сміття вміщується приблизно в 60-80 мішків, в залежності від демонтованого матеріалу.