Демонтажні роботи. Загальні відомості про алмазну різку.

Демонтажні роботи. Загальні відомості про алмазну різку.

В будівництві та в сфері демонтажних робіт метод алмазної різки знайшов широке застосування. Його використовують для введення комунікацій в споруди, при монтуванні  та розведенні внутрішніх мереж. При проектних змінах, а також, при виготовленні, та формуванні отворів.

На будівництві застосовуються різні способи демонтажних робіт: піротехнічний метод, пневмовідбійники, навісне фрезерне обладнання, гідромолоти і т. д. Ці методи не завжди задовольняють вимого до якості, швидкості та вартості проведення робіт. При використанні молотів та піротехніки виникають сильні динамічні навантаження, як на саму споруду, так і на оточуючі будівлі. Тому на даний час домінуючу нішу на ринку демонтажних послуг зайняв метод алмазної різки та свердління. Завдяки високій якості, швидкості та відсутності негативних динамічних навантажень, алмазна різка впевнено знаходиться попереду конкурентних методів.

Розглянемо ближче алмазну різку. Алмазна різка – це абразивне різання спеціальним обладнанням таких будівельних матеріалів, як природний камінь, бетон, метал, композитні матеріали та ін. Ріжучим елементом є абразивні накладки, наповнені алмазними частками діаметром 400-800 мкм.

Існує широкий спектр обладнання для проведення робіт з алмазної різки та свердління.  Для створення отворів діаметром до 1850 мм та довжиною до 20 м.п. використовуються спеціальні бурильні машини. Різку залізобетону, цегли, природного каменю виконують за допомогою стінорізних машин.  Стінорізні машини бувають дискові, канатні, ланцюгові та кільцеві. Деякі з них дають змогу різати не лише прямі різи, а й криволінійні, незалежно від їх розміщення в просторі.

В Японії під час реконструкції гравітаційної греблі Yuzuruha, що була збудована в 1974 році, для регулювання паводкових навантажень та облаштування додаткового каналу водовідведення був застосований метод алмазного різання, а саме – канатної різки. Розміри робочої зони складали 42 м Х 173 м. Це дало змогу здійснити дану роботу швидко та без подальшого руйнування основної конструкції, а також запобігло появі тріщин, що часто супроводжувало роботи такого типу. Це лише один приклад реалізації спеціального проекту за допомогою методу алмазної різки. Але й він показує наявність високого потенціалу даної технології.