Гідро абразивний метод різки бетону

Гідро абразивний метод різки бетону

В сучасному світі технології постійно розвиваються, і  сфера різки бетону не стоїть на місці. В наш час, найпоширенішим методом різки бетону, є метод алмазної різки. Однак, наука подарувала нам ще один вартий уваги метод, який, ми і розглянемо в даній статті.

Гідро абразивний метод. Вперше, гідро абразивний метод намагались запровадити радянські та американські інженери  в 1930 роках, для видобутку вугілля, каміння, та руд. Застосування даного методу в аерокосмічній та аеробудівельній індустрії  дало серйозний поштовх до його розвитку. З 30-х років велись активні розробки данної технології.

Суть технології полягає в різанні твердих матеріалів струменем води, чистим, або з домішками абразивних часток, що подається під великим  тиском. В сучасному вигляді дана технологія з*явилась в 1979 році в США, технологи інженери спробували додати до струменю води, абразивні частинки, завдяки чому, ріжучі властивості води сильно  збільшились. В 1980 році було створено перший прототип станка гідро абразивної різки. А вже в 1983 році розпочато серійне виробництво обладнання, та комплектуючих для гідро абразивної різки. На даний час , технологія гідро абразивної різки , є найбільш конкурентною в порівнянні з традиційними методами різки, такими , як плазменна, та лазерна різка. Гідроабразивний струмінь є  ідеальним ріжучим інструментом, який практично не має зносу. Діаметер ріжучого струменя має діапазон від 0,5 до 1,5мм що , практично не спричиняє надлишкової руйнації бетону, також ,при гідро абразивній різці, відсутня термічна, а також ударно — динамічна  дія. До того ж , різ , можна розпочати в будь якій точці зони демонтажу. А ще,гідро абразивний метод, є екологічно чистим, та пожежобезпечним.  Однак, є і певні мінуси даного методу,на сам перед ,це обмежений ресурс деяких комплектуючих , та висока вартість розхідного матеріалу – абразиву.

 На даний час, гідро абразивний метод різки , постійно розширює свої сфери застосування. Що спричиняє його динамічний розвиток.