Роль планування при демонтажних роботах

Роль планування при демонтажних роботах

Демонтаж – це сфера підготовчих робіт в будівництві. Він може бути як повним (знесення будівель), так і частковим (демонтаж дверних та віконних отворів, стін тощо.) Під кожен вид демонтажу застосовується спеціальна техніка та різноманітні технології.

Роль плану при демонтажних роботах

Перед тим як приймати рішення, чи замовляти послуги з демонтажу, потрібно мати чіткий план. В ідеалі, це має бути проект виконання (проведення) демонтажних робіт. По-перше, це допоможе правильно спланувати хід і порядок робіт. По друге, буде чітке розуміння, з якими  матеріалами доведеться мати справу під час виконання робіт. По третє, це допоможе визначити перелік потрібного інструменту та спеціального обладнання, при потребі.

Вибір виконавця демонтажних робіт

Коли вже існує уніфікований план організації робіт та опис технології, потрібно визначитись з виконавцем демонтажних робіт. І бажано при цьому керуватись наявністю відповідного досвіду та організованого портфоліо. Адже банальний демонтаж дверного отвору, що виконується без спеціальних знань, може нанести будівлі непоправної шкоди. Потрібно надавати перевагу організаціям, які працюють на законних підставах і відповідають за свої дії. Це пов’язано з тим, що іноді підрядники виконують демонтажні роботи на основі усних домовленностей. При виникненні  несподіваних наслідків, такі горе-робітники не будуть нести відповідальність за свої дії.

На що звернути особливу увагу при демонтажних роботах?

Кожен пункт – однаково важливий. Правильне планування допоможе встигнути завершити демонтажні роботи в визначений термін. Детально розроблений план дозволяє виконувати роботи без пошкодження комунікацій. Крім того, це дозволить вчасно вивезти будівельне сміття та уникнути локального транспортного колапсу при залученні спеціальної техніки.

Визначення переліку матеріалів допоможе правильно підібрати інструменти. Наприклад:

  • цегляні стіни легко демонтуються відбійними молотками
  • при демонтажі бетонних стін, потрібна спеціальна техніка для алмазної різки
  • а от стіни з гіпсокартону та піноблоку – ефективніше демонтуються ручним інструментом

Ми вважаємо, що демонтажні роботи – це не бездумне руйнування, для якого потрібна сила, а не розум. Демонтаж – це складні інженерні роботи, які при неправильному виконанні можуть призвести до поганих наслідків. Довіряйте демонтажні роботи професіоналам!