Попередній аналіз об’єкта перед проведенням демонтажу

Попередній аналіз об’єкта перед проведенням демонтажу

Демонтаж, це комплекс інженерних дій та заходів , спрямований на повну , або часткову ліквідацію споруд, а також , їх елементів.  Розглянемо проведення демонтажних робіт в житловому приміщенні. Часто метою таких робіт є перепланування житлового простору.

Що потрібно знати перед проведенням демонтажу. Насамперед те, що перепланування житлового простору потрібно проводити при наявності проекту та дозволу БТІ. Без спеціального проекту можна проводити лише демонтаж перегородок. Іноді доводиться користуватись дещо незвичними методами, щоб з’ясувати, чи є несучою стіна, яку планується демонтувати (частково чи повністю).

Для того, щоб розуміти можливість проведення демонтажних робіт, необхідно знати, з яким типом будівлі доведеться мати справу. Так як є типи будівель, які в силу своїх особливостей виключають проведення будь яких демонтажних робіт. В основному це панельні будинки, так звані «чешки» та «польки» . Щоправда, в них, при узгодженні з БТІ  та наявності проекту,  можна демонтувати та облаштувати перепланування перегородок – не несучих стін.  Розрахункова міцність панельних будинків не передбачує втручання в основні несучі елементи конструкції. Простіше робити демонтаж в будинках в яких основні несучі елементи є цегляні. Тоді можна робити частковий демонтаж несучих стін, облаштовувати дверні отвори. Щоправда, лише за наявності проекту та подальшому облаштуванні конструкції підсилення дверного отвору.  Перегородки  в цегляних будинках , також підлягають переплануванню.

Найпростіше робити перепланування в сучасних монолітно-каркасних спорудах. Так як , якщо перепланування не зачіпає елементи монолітно-каркасної конструкції, то його не потрібно узгоджувати.  Та навіть, якщо під перепланування  підпадає якийсь елемент несучої конструкції , його можна частково демонтувати , облаштувавши підсилення. Тут обов’язково потрібен дозвіл та проект.  Також в монолітно-каркасних спорудах можливе облаштування додаткових, або перенесення існуючих дверних отворів в несучих стінах.